Методичні комісії

У Новокаховському професійному електротехнічному ліцеї працює п’ять методичних комісій: МК викладачів загальноосвітніх дисциплін, МК викладачів та майстрів виробничого навчання професій енергетичного напряму, МК викладачів та майстрів виробничого навчання професій машинобудівного напряму, МК викладачів та майстрів виробничого навчання професій сфери обслуговування, МК класних керівників та вихователів гуртожитку. Робота методичних комісій направлена на розвиток педагогічної творчості та професійної майстерності педагогічних працівників, створення КМЗ предметів і професій, впровадження інтерактивних методів навчання.
Аналіз результатів перевірок роботи методичних комісій свідчить, що протоколи засідань методичних комісій ведуться вчасно та належним чином, засідання проводяться згідно щомісячного графіку роботи педагогічного колективу, який затверджено директором ліцею.

metod_01
Протягом 2012 – 2015 н.р. головою МК викладачів загальноосвітніх дисциплін Протопоповою К.О. було проведено п’ятнадцять засідань традиційної та чотири засідання нетрадиційної форми. Було розглянуто наступні питання: обговорення і затвердження плану роботи МК на новий навчальний рік; узгодження КТП та змін в навчальних програмах; затвердження плану проведення предметних декад із загальноосвітніх дисциплін; атестація викладачів загальноосвітніх дисциплін; основні вимоги до проведення предметних олімпіад; організація взаємовідвідування уроків викладачів загальноосвітніх дисциплін, впровадження новітніх технологій в навчанні – фактор підвищення активізації пізнавальної діяльності учнів; система особистісно-зорієнтованого навчання; організація самостійної пізнавальної діяльності учнів на уроках української мови та літератури; стан роботи зі обдарованими учнями; організація самостійної роботи на уроках; професійна направленість у викладанні літератури; самоосвіта викладача; підсумки роботи МК викладачів загальноосвітніх дисциплін; аналіз виконання навчальних програм із загальноосвітніх дисциплін; обговорення попереднього плану роботи МК. Також протягом цих навчальних років було проведено чотири нетрадиційні засідання МК: диспут на тему: «Програма «Camtasia studio», диспут на тему: «Якість знань учнів – показник рівня навчальних досягнень учнів»; методична лекція на тему: «Педагогічні ідеї І.Огієнка», ярмарок педагогічних ідей на тему: «Принципи моделювання сучасного уроку».
Протягом 2012 – 2015 н.р. головою МК викладачів та майстрів в/н з професій машинобудівного напряму Карпенковим О.Ф. було проведено п’ятнадцять засідань традиційної та чотири нетрадиційної форми. Було розглянуто наступні питання: аналіз роботи МК за минулий навчальний рік; підготовка навчально-плануючої документації, навчальних кабінетів та навчальних майстерень до нового навчального року; підготовка до конкурсів професійної майстерності та тижнів професійної майстерності; участь членів МК у заходах в ліцеї, місті та області; підготовка та проведення відкритих уроків членами МК до атестації; підготовка та проведення ККЗ та ДКА; проходження виробничої практики учнями ліцею на підприємствах міста; курси підвищення кваліфікації та стажування майстрів виробничого навчання на навчально-виробничих майданчиках міста та Всеукраїнських навчальних центрах; профорієнтація в містах та селах регіону; робота гуртка ковальської майстерності «Металевий дзвін»; нетрадиційні форми засідань: «педагогічні посиденьки» на тему: «Інноваційна діяльність майстра»; майстер-клас майстра в/н з професії «Електрогазозварник. Коваль ручного кування» Воробчука В.М. на тему: «Створення підсвічника»; «фестиваль думок» на тему: «Творча лабораторія – шлях до створення нової майстерні»; дискусія на тему: «Від учня ПТНЗ до робітника на підприємстві».

metod_02
Протягом 2012 – 2015 н.р. головою МК викладачів та майстрів в/н з професій енергетичного напряму Бурмаком В.Л. було проведено п’ятнадцять засідань традиційної та три нетрадиційної форми. Було розглянуто наступні питання: аналіз роботи МК за минулий навчальний рік; підготовка навчально-плануючої документації, навчальних кабінетів та навчальних майстерень до нового навчального року; підготовка до конкурсів професійної майстерності та тижнів професійної майстерності; участь членів МК у заходах в ліцеї, місті та області; підготовка та проведення відкритих уроків членами МК до атестації; підготовка та проведення ККЗ та ДКА; робота по укріпленню матеріально-технічної бази кабінетів та майстерень в ліцеї; проходження виробничої практики учнями ліцею на підприємствах міста; курси підвищення кваліфікації та стажування майстрів виробничого навчання на навчально-виробничих майданчиках міста та Всеукраїнських навчальних центрах; робота учнівського гуртка технічної творчості «Молоді електрики»; нетрадиційні форми засідань: дискусія на тему: «Інноваційні моделі уроку виробничого навчання»; теоретичний семінар на тему: «Створення інноваційних технологій навчання»; «ярмарок педагогічних ідей» на тему: «Педагогічні сайти та блоги: так чи ні?!»
Протягом 2012 – 2015 н.р. головою МК викладачів та майстрів в/н з професій сфери обслуговування Ткаченко Н.Є. було проведено п’ятнадцять засідань традиційної та чотири нетрадиційної форми. Було розглянуто наступні питання: аналіз роботи МК за минулий навчальний рік; підготовка навчально-плануючої документації, навчальних кабінетів та навчальних майстерень до нового навчального року; підготовка до конкурсів професійної майстерності та тижнів професійної майстерності; участь членів МК у заходах в ліцеї, місті та області; підготовка та проведення відкритих уроків членами МК до атестації; підготовка та проведення ККЗ та ДКА; підготовка та перебіг реконструкції кабінету спецдисциплін та магазину-майстерні, їх оснащення новітнім обладнанням; проходження курсів підвищення кваліфікації та стажування членами МК; популяризація професій сфери послуг через телерадіокомпанію «Скіфія» (передачі «Економічні новини», «100% якості»); створення творчого порт фоліо МК сфери обслуговування; позаурочна діяльність майстрів в/н; робота учнівського гуртка технічної творчості «Креатив»; підготовка та проведення декади МК викладачів та майстрів в/н з професій сфери обслуговування; нетрадиційні форми засідань: майстер-клас майстра в/н з професії «Офіціант. Бармен» Сакевич Г.В. на тему: «Технічна творчість, як форма виховної роботи – карвінг, флейринг, оформлення коктейлів»; майстер-клас майстра в/н з професії «Продавець продовольчих товарів. Продавець непродовольчих товарів» Терехової Т.В. на тему: «Декоративне оформлення пакунків, скрапбукінг»; майстер-клас майстра в/н з професії «Офіціант. Бармен» Варганової Л.Д. на тему: «Приготування глінтвейну та обслуговування гостей»; диспут на тему: «Співпраця з закладами громадського харчування міста та південного регіону Херсонської області».

metod_03
Протягом 2012 – 2015 н.р. головою МК класних керівників та вихователів гуртожитку Земляних С.В. було проведено п’ятнадцять засідань традиційної форми та чотири нетрадиційної. Було розглянуто наступні питання: моральне виховання дівчат; питання про підліткову жорстокість; формування самооцінки у підлітків; скажіть крикові – ні; формування відповідального батьківства у молодій сім′ї; розвиток виховного потенціалу сім′ї у формуванні патріотизму та суспільній активності молоді; нетрадиційні форми засідань: круглий стіл на тему: «Принципи гуманної педагогіки Ш.А.Амонашвілі»; круглий стіл на тему: «Підготовка до відкритих виховних заходів присвячених вшануванню пам′яті героїв Небесної сотні, воїнам-афганцям, воїнам ВОВ»; дискусія на тему: «Інноваційні підходи до виховання підростаючого покоління»; диспут на те тему: «Роль сучасного закладу освіти на формування особистості учня».

 

Методичні рекомендації щодо роботи методичних комісій.

Портфоліо методичної комісії класних керівників.

Портфоліо методичної комісії загальноосвітніх дисциплін.

Портфоліо методичної комісії з професій енергетичного напряму.